Награда "Раде Томић" Горану Лабудовићу Шарлу

Књижевнику из Врбаса, Горану Лабудовићу Шарлу, додељена је награда ''Раде Томић'' за књигу песама "Tempi passati" у издању Народне библиотеке "Данило Киш", саопштио је за vrbas.net уредник Бранислав Зубовић.

"Жири у саставу: Срба Игњатовић, Обрен Ристић и Зоран Вучић након увида у књиге поезије пристигле на овогодишњи конкурс оценио је да књига 'Tempi passati' остварује највише песничке домете и у својој одлуци жири је био једногласан", рекао је Зубовић и додао да му је изузетно драго и зато што је ову вредну књигу поезије објавила врбаска библиотека..

"Tempi passati" су десета Лабудовићева књига поезије. За свој књижевни рад добио је значајна признања међу којима се истичу: Печат вароши сремскокарловачке, Тимочка лира Радио Београда, Ђурин шешир у Скадарлији, Златна сова у Источном Сарајеву за рукопис романа и друге.

Извор: vrbas.net